Info pommiähvarduste kohta koolidele, lasteaedadele

Head Pärnjõe Kooli lapsevanemad!

Kindlasti olete kuulnud viimastel päevadel Eestimaa erinevatele asutustele saadetud vägivaldseid ähvardusi sisaldavatest e-kirjadest.

Praeguse info kohaselt on politsei hinnangul tegemist ulatusliku rämpspostituste lainega, mille eesmärk on häirida asutuste tööd ja reaalne ohutase pole tõusnud.

Kahjuks pole välistatud, et e-kirja lained korduvad või asub keegi rämpskirju matkima. Kuigi uus kirjade laine võib olla eelmise koopia, siis ei tohi nende suhtes valvsust kaotada.

Politsei poolt on meile antud juhised, kuidas ohu korral käituda. Seetõttu kontrollime ähvarduste korral ruume, kuhu võib olla võõrastel ligipääs ning jälgime, kas kõik on tavapärane. Evakuatsioon on vajalik ohu tuvastamisel.

Heameel on tõdeda, et tänase päeva (16. okt 2023) seisuga ei ole Pärnjõe Kooli aadressile mitte ühtegi ähvarduskirja saabunud.

Teeme tihedalt koostööd Põhja-Pärnumaa Vallavalitsuse ja politseiga, et tagada kogukonna ohutus. Küsimuste korral võite julgelt pöörduda:

Turvalisus on oluline ja omavaheline koostöö aitab vajadusel tagada reageerimise tõhususe.

Loodame teie mõistvale suhtumisele.