Uudised ja teated

Testimine kodudes

Vabariigi Valitsus on soovitanud jätkata kiirtestimist 2 korda nädalas veebruarikuuni, keskendudes neile õpilastele, kes on vaktsineerimata või ei ole haigust viimase 6 kuu jooksul läbi põdenud.

Sellest lähtuvalt palume alates 22. nov teha õpilastel kiirtest kodus iga esmaspäeva ja neljapäeva hommikul enne kooli tulekut.
Testid anname koolist lastele kaasa. Ennast testida oskavad lapsed suurepäraselt, võib-olla kõige pisemaid on vaja natuke aidata.

NB! Kiirtesti positiivse tulemuse korral tuleb jääda koju ja teha 4. päeval PCR-test. Testiaja broneerimine jm info veebilehel koroonatestimine.ee
Kooli võib tulla alles pärast negatiivse PCR-testi tulemuse kättesaamist!

Selgitavad videod testi tegemisest:

1. https://www.youtube.com/watch?v=-6-HdRk4SnQ

2. https://www.youtube.com/watch?v=CtENzECCmG8

Testimisaja broneerimine

Lisainfo õpilastele PCR- testimisele aja broneerimise kohta
1. Kui õpilase kiirtest on positiivne – lapsevanem/õpilane helistab PCR testile saatekirja saamiseks perearstile või perearsti nõuandeliinile 1220. Seejärel saab aja broneerida testimise kõnekeskuse telefonil 646 4848 ja veebilehel.
2. Kui õpilane on lähikontaktne ja soovib teha 4. päeval PCR testi –  lapsevanem/õpilane helistab testimise kõnekeskusesse telefonil 646 4848.
NB! Tegemist ei ole infotelefoniga, sealt saab ainult aega broneerida. Enne helistamist tuleks välja otsida lapse isikukood ja veenduda, et on teada, mis kuupäeval lähikontakt aset leidis.

Tähelepanu!

  • Reedel (5. nov) ja esmaspäeval (8. nov) enne tundide algust kell 7.50 teeme jälle antigeeni kiirtesti, palun ole õigel ajal kohal!
  •  Testi tegemine toimub selles klassiruumis, kus tunniplaani järgi algab 1. tund, testi läbiviimist juhendab 1. tunni aineõpetaja.
  • Pärast testimist jätkub koolipäev tavapärase tunniplaani alusel.
  • Järgmiste võimalike testimiste kohta anname infot järgmise nädala algul.

Palve lapsevanematele, kes toovad lapsi kooli oma autoga või kelle lapsed tulevad kooli jalgsi – palun tagage, et lapsed jõuaksid reedel ja esmaspäeval koolimajja piisavalt vara, et kogu klass saaks alustada  testimisega üheaegselt kell 7.50! Sellega väldime väärtusliku aja raiskamist ainetundide arvelt.

Head lapsevanemad!

Eesti Vabariigi Haridus- ja Teadusministeerium on palunud edastada Teile alljärgneva info.

Meil kõigil on ühine eesmärk – hoida kool avatuna ja pakkuda õpilastele kontaktõpet, et tagada kvaliteetne haridus ning pöörata tähelepanu laste vaimsele tervisele. Selleks, et pidurdada koolikollete teket ning avastada nakatunud võimalikult ruttu, hakkab koolides toimuma alates 1. novembrist kolm korda nädalas õpilaste ja koolitöötajate kiirtestimine. Esimesel kahel nädalal testivad end kõik õpilased ja koolitöötajaid (sh vaktsineeritud ja läbipõdenud) kolm korda nädalas, edaspidine testimiskorraldus vaadatakse sõltuvalt olukorrast üle.

Tegemist on hõlpsalt kasutatavate testidega, mida saab laps õpetaja juhendamisel ise teha. 

Samu sertifitseeritud SelfDiagnostics teste on kasutatud Austrias nii koolides kui kodudes õpilaste testimiseks. Õpetaja jagab tunni alguses testid, õpilased teevad testi ning 15 minuti pärast on tulemus teada. Tegemist on ninasõõrme eesosast võetava prooviga, mis on mugav ja ei põhjusta lapsele ebamugavust. Testitegemise õpetuse leiab videojuhisest. Kui selgub, et õpilase testitulemus on positiivne, siis suunatakse õpilane koju ning lapsevanemal palutakse perearsti kaudu broneerida aeg PCR-testile.

Kui annate nõusoleku lapse testimiseks SelfDiagnostics testiga ülaltoodud viisil, siis ei pea te eraldi midagi tegema. Kui te keeldute loa andmisest, siis palun saatke vastav e-kiri aadressile kool@parnjoe.edu.ee või oma lapse klassijuhatajale hiljemalt 31.10.2021 kell 12.00. Kirjas peab olema ära märgitud lapse eesnimi, perekonnanimi ja klass.

Mida rohkem õppijaid suudame testida, seda suurem on tõenäosus viiruse kolded üles leida ja nakkusahelad katkestada. Ainult kõik ühiselt pingutades saame hoida koolid avatuna ka keerulistes viiruse leviku tingimustes.

Heale koostööle lootes
Valdur Ojala, Pärnjõe Kooli direktor

5165896

Koolivaheaeg 20.oktoober 2021 – 31.oktober 2021

Võttes arvesse asjaolu, et meie koolis ei ole võimalik COVID-19 haigestumiste tõttu õppetööd läbi viia, andis
Põhja-Pärnumaa Vallavalitsus täna, 19. okt 2021 korralduse kehtestada koolivaheaeg Pärnjõe Koolis 20. oktoobrist 2021 kuni 31. oktoobrini 2021. See annab võimaluse haigestunud õpetajatel ja õpilastel ennast terveks ravida, lähikontaktsetel nõutud 10 päeva karantiinis viibida ning alates 1. novembrist normaalne töökorraldus taastada. Jälgige infot E-koolis ja kooli kodulehel!

Palun hoidke ennast ja oma lähedasi, vältige liigseid kontakte, vajadusel püsige koduses karantiinis ja leidke võimalus vaktsineerimiseks! Üheskoos pingutades saame sellest viirusest võitu!
Valdur Ojala, direktor

Kodus õppimise päev, 18.oktoober

Viirus levib ja mitmed meist haigena kodus. Sellest tulenevalt homme, 18. okt kodus õppimise päev. Mis edasi saama hakkab, selgub esmaspäevase päeva jooksul (loodetavasti!). Jälgige oma e-postkaste!

Päevakava kolmap, 22. sept.

8.00 – 8.40   1. tund

Hommikuputru ei pakuta!

8.50 – 9.30   2. tund

I söögivahetund

9.45 – 10.25  3. tund

II söögivahetund

10.45  Väljub buss Soomaa külastuskeskusesse.

11.30 – 14.00 Osaleme RMK seljakotiprogrammis „Puu-uurijad metsas“

(lisainfo – https://www.loodusegakoos.ee/metsakool/seljakotiprogramm-1)

* Tagasi koolimajja jõuame u. 15.00

* Koolibuss väljub 15.10

PANE TÄHELE!!!

* Riietus ja jalatsid peavad olema ilmastikukindlad! Oodata on üsna jahedat ilma – soe jope, müts ja

  kindad on hädavajalikud!

* Võta kaasa joogipudel (soovitavalt vesi) ja pista taskusse natuke näksimist, kooli poolt on pärast matka kuum tee ja saiakesed.

* Kuna koos sügise sünnipäeva ja spordinädala matkapäevaga tähistame ka Maailmakoristuse päeva, siis võta kaasa väike kilekott (vana saia- või leivakott sobib hästi!) – see on juhuks, kui peaksid matkarajal või metsas mingit pisiprügi märkama.

Päevakava esmasp, 20. sept.

8.00 – 8.30     1. tund

8.40 – 9.10     2. tund

9.15  Väljub buss Vändrasse, kus kultuurimajas saame nautida Matsalu loodusfilmide festivalil finaali pääsenud filmi „Loomalapsed“. (lisainfo – www.maff.ee)

* Tagasi koolimajja jõuame esimeseks söögivahetunniks ja koolipäev jätkub tavapärase tunniplaani alusel:

10.35 söömine

10.50  4. tund jne.

Lugupeetud lapsevanemad jt pereliikmed!

  • Võttes arvesse Haridusministeeriumi ja Terviseameti soovitusi seoses kooliaasta alustamisega koroonaviiruse leviku tingimustes, soovime väga, et meie kooli 1. septembri aktusele tuleksid külalistena vaid need, kes on läbinud vaktsineerimiskuuri, põdenud läbi COVID-19 haiguse või kellel on kehtiv (mitte üle 72 tunni vanune) negatiivne testitulemus.
  • See päev on oluline ja kordumatu 1. klassi astujatele ja nende lähedastele. Nemad on kõik lahkesti oodatud pidulikul sündmusel osalema, seda loomulikult eeldusel, et tervis on korras ja puuduvad vähimadki haigustunnused. Kohapeal on võimalus käte desinfitseerimiseks ja saadaval on ühekordsed kaitsemaskid.
  • Vanemate klasside õpilaste vanematele, vanavanematele jt pereliikmetele on palve sel päeval koolimajja mitte koguneda, et kool saaks tagada aktusel osalejate hajutamise ja siseruumide 50% täituvuse nõuete täitmise. Soovitame tähistada kooliaasta algust märkivat rahvusvahelist tarkusepäeva kodus oma pere ringis. Täname juba ette mõistva suhtumise eest!

Pärnjõe koolipere